Naše mamy: ,,Nechytaj tie peniaze, sú špinavé”. Koronavírus a digitalizácia - prepojenie?

Autor: Milan Božik | 28.10.2020 o 8:59 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  163x

Buďte bez obáv, nebudem špekulovať o tom, či bol koronavírus spustený cielene. Takých teórií a demagógií už bolo popísaných veľa.  

Obmedzuje nás na pohybe, nemôžeme chodiť riadne na pracoviská, žiť život s priateľmi a všetkým čo k tomu patrí. Všetkých nás obmedzuje, ale zároveň vzdeláva a posúva vpred. Stále hovorím o koronavíruse. O tom, ktorý nám ukazuje, aký nezdravý, alebo nedokonalý je náš finančný systém a žiada si zmenu. Problém nie je iba vo finančnom systéme samotnom, ale v nízkej rýchlosti uvádzania nových patentov a technológii na trh. A pritom pravideľne čítame, ako sa riaditelia bánk sťažujú na administratívnu záťaž a neefektivitu klientov s vkladnými knižkami, ktorí ešte nestihli reflektovať na modernejšie alternatívy. A tu prichádza na rad koronavírus a jemu pomyselná vďaka za urýchlenie týchto procesov. Ľudia pracujú z domu, všetko potrebné im donesie kuriér. ,,Platiť môžete kartou, hodinkami, mobilom, len nie v hotovosti, prosím.” Napokon aj klasické papierové peniaze boli označené za možných nositeľov infekcie. 

 

Komu mama hovorila, ,,nechytaj tie peniaze, sú špinavé, choď si umyť ruky”? Nám všetkým. Vedeli to už naše mamy a vieme to už od detstva aj my, že jedného dňa táto hygienicky závadná forma platidla musí zmiznúť. Preto dnes, keď väčšina z nás pracuje z domu, pripravuje Európska únia eurocoin, USA pracuje na digitálnom dolári. Opomenúť nemožno ani digitálny rubeľ a jen coin.  Plán bol jasný už desiatky rokov, sme jeho súčasťou a táto zdravotná kríza sa stala jeho súčasťou a urýchľovačom. Stávajú sa z nás silnejší jedinci, zvykáme si na nové podmienky, získavame nové skúsenosti, učíme sa novým zručnostiam v online priestore.  Do priestoru digitalizácie zapadla kríza, ktorú práve prežívame, ako puzzle. Vlády a banky môžu transformovať súčasný svet a urýchliť prechod na verziu 4.0 priemyslu, oveľa rýchlejšie. V novom svete hotovosť zanikne rovnako, ako už zanikla najväčšia svetová  spoločnosť na tlačenie papierových peňazí.A my ľudia si oveľa ochotnejšie zvykneme na nové digitálne doláre a eurá, ktoré si v tomto období ľahšie získajú našu dôveru. 

Pandémia koronavírusu je pre nás príležitosťou dokončiť procesy začaté po kríze v roku 2008 a prejsť na nový funkčný finančný systém. V konenčnom dôsledku zavládne všeobecná spokojnosť. A nespokojní jedinci sa už viac nebudú môcť vyhovárať na nehospodárne konanie štátov či bánk. Spoločným nepriateľom ostane už iba COVID-19. Práve ten bude míľnikom aj pre svet financií, ktorý urýchlil digitalizáciu a robotizáciu. O pár rokov tak budeme hovoriť o platobných zvykoch pred a po korone. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?